Archiwum wydarzeń - Luty 2020

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyła się dziś odprawa wojewodów oraz przedstawicieli instytucji zajmujących się sytuacją dotyczącą koronawirusa. W spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrami uczestniczył wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Omówione zostały działania na kolejne dni.

W miejscowości Bolewice oddano dziś do użytku wyremontowaną ulicę Rzemieślniczą. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W uroczystym otwarciu uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska wraz z parlamentarzystami, samorządowcami gminy Miedzichowo oraz starostą powiatu nowotomyskiego.

Młodzi wielkopolscy lekkoatleci zdobywający najwyższe lokaty we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym odebrali wyróżnienia w jubileuszowym, 50. Konkursie Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna. Nagrody i wyróżnienia wręczył wicewojewoda wielkopolski Maciej Bieniek.

Współpraca z Miastem Poznań przy planowanej modernizacji dworca Poznań Główny, a także stworzenie przy dworcu spójnej i funkcjonalnej przestrzeni służącej obsłudze podróżnych - to główne cele podpisanego dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim przez PKP S.A. i Miasto Poznań listu intencyjnego.

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, wojewoda Łukasz Mikołajczyk otworzył dziś Międzypokoleniowy Dzień Aktywności. Przedstawiając pakiet działań dedykowanych seniorom w różnych programach rządowych, wojewoda wskazał jednocześnie na rolę solidarności międzypokoleniowej, która jest fundamentem działań rządu.

W XII LO w Poznaniu, wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk uczestniczył dziś w panelu dyskusyjnym pt. "Vaping - globalna epidemia?". Spotkanie z młodzieżą, które odbyło się w ramach kampanii edukacyjnej prowadzonej przez WSSE w Poznaniu, poświęcono  szkodliwości palenia e-papierosów.

W Pile odbyło się dziś Wojewódzkie Seminarium Zawodowe pn. "Branżowa Szkoła II stopnia- szkołą pozytywnego myślenia". Na zaproszenie Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w wydarzeniu uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Maciej Bieniek.

Dziś odbyło się spotkanie wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, komendanta wojewódzkiego policji i organizatora imprezy masowej - Lecha Poznań. W rezultacie podczas spotkania zostały podjęte decyzje, których celem jest eliminacja patologicznych i niebezpiecznych zachowań kibiców. 

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk wspólnie z władzami powiatu jarocińskiego otworzył w Jarocinie Klub Senior+. W placówce w ramach zajęć dla seniorów będą prowadzone liczne spotkania, zajęcia z języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego, informatyki, plastyki. Oferta klubu to także zajęcia z muzykoterapii, biblioterapii ergoterapii i arteterapii.

Niemiecka okupacja Poznania zakończyła się dokładnie 75 lat temu. W odbywających się dziś na Cytadeli oficjalnych obchodach rocznicy uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Maciej Bieniek.

Dziś w Błotnicy w gminie Przemęt otwarto pierwsze w Wielkopolsce Centrum Integracji Międzypokoleniowej. W uroczystości otwarcia placówki uczestniczyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg oraz wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

W uroczystości upamiętniającej 78. rocznicę akcji Bollwerk uczestniczył dziś wicewojewoda wielkopolski Maciej Bieniek oraz Teresa Masłowska, pełnomocnik wojewody ds. współpracy ze środowiskami kombatanckimi.

Strony