Archiwum wydarzeń - Czerwiec 2020

Punkt pobrań próbek na COVID-19 ruszył w Malanowie. Podczas konferencji prasowej wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk wspólnie z Rafałem Miernikiem z 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej i dyrekcją sanepidu Jadwigą Kuczmą-Napierałą przedstawili harmonogram działań punktu. Podczas konferencji obecny był również poseł na Sejm Witold Czarnecki. Już w pierwszym dniu wykonano 1160 testów.

Odchodzącą na emeryturę wielkopolską kurator oświaty Elżbietę Leszczyńską pożegnali wiceminister edukacji Maciej Kopeć, poseł Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk oraz wicewojewodowie Aneta Niestrawska i Maciej Bieniek. Uroczystość odbyła się dziś podczas konferencji „Integralne wychowanie w myśli Jana Pawła II” w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

W obecności ministra infrastruktury Rafała Webera oraz posła Zbigniewa Hoffmanna wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podpisał dziś z samorządowcami z regionu umowy na przywracanie lokalnych połączeń autobusowych w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Umowy na realizację inwestycji podpisali dziś samorządowcy z powiatu wrzesińskiego, słupeckiego oraz gmin: Dąbie, Grzegorzew, Jaraczewo, Osiek Mały, Żerków, Kleczew, Krzymów oraz Stare Miasto.

O partnerstwie wodnym, intensyfikacji działań antysuszowych, retencji, a także budowie i remontach urządzeń piętrzących na wielkopolskich wodach wicewojewoda Maciej Bieniek rozmawiał dziś z Bogumiłem Nowakiem, dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu - jednostki organizacyjnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. To kolejne spotkanie poświęcone problemowi suszy w Wielkopolsce.

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk w towarzystwie ministra infrastruktury Rafała Webera oraz posłów - Witolda Czarneckiego i Zbigniewa Hoffmanna odwiedzili dziś powiat koniński. Wizyta w Golinie i Sompolnie była okazją do podpisania umów w ramach Funduszu Dróg Samorządowych oraz Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk po raz kolejny w tej edycji Funduszu Dróg Samorządowych podpisał umowy wspólnie z przedstawicielami samorządów: Gołańczy, Rogoźna, Damasławka, Granowa, Miedzichowa, Mieściska, Przemętu oraz Wągrowca. Największa z inwestycji to przebudowa ulicy Różanej w Rogoźnie, która wyniesie 1,5 mln zł. Łączna wartość podpisanych dziś inwestycji drogowych to 6 mln 438 tys. zł.

Wakacje to nie tylko czas odpoczynku, ale również okres szczególnej dbałości o bezpieczeństwo związane ze zwiększoną aktywnością dzieci i młodzieży. Przypomnieli o tym dziś podczas briefingu prasowego nad poznańską Maltą przedstawiciele wielkopolskiej policji, straży pożarnej oraz WOPR. Do apelu przyłączył się także wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk oraz wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska. 

Wyróżnieni pracownicy Enea Operator uhonorowani zostali Krzyżami Zasługi oraz Medalami za Długoletnią Służbę. Odznaczenia państwowe wręczył wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. - Każde z tych odznaczeń jest symbolem dobra, którym dzieliliście się z innymi, które tworzyliście w swojej pracy zawodowej. Dziś Wam za to dziękuję - mówił wojewoda.

Złożeniem wspólnego wieńca pod tablicą pamiątkową Fabryki Pojazdów Szynowych - dawna W3 przez wojewodę wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, marszałka województwa Marka Woźniaka oraz zastępcy prezydenta Miasta Poznania Jędrzeja Solarskiego rozpoczęły się tegoroczne uroczystości związane z uczczeniem pamięci bohaterów Powstania Poznańskiego Czerwca '56.

Osiem obwodnic wielkopolskich miast zostało ujętych w rządowym "Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030". Dwie z nich powstaną̨ niedługo w powiecie krotoszyńskim. Bezpiecznie i komfortowo pojedziemy niedługo przez Koźmin Wielkopolski i Krotoszyn. Dziś wiceminister infrastruktury Rafał Weber podpisał programy inwestycji dla budowy obwodnic Krotoszyna, Zdun, Cieszkowa oraz Koźmina Wielkopolskiego w ciągu drogi krajowej nr 15.

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk skierował list z życzeniami i podziękowaniami do dyrektorów szkół, nauczycieli, pracowników oświaty, uczniów i rodziców z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020.

Przed niedzielnymi wyborami prezydenckimi wszystkie komisje obwodowe w Wielkopolsce zostały wyposażone w środki ochrony indywidualnej. System umożliwiający samorządom zamawianie bezpłatnych środków ochrony indywidualnej na I turę wyborów prezydenckich dla członków obwodowych komisji wyborczych przygotowało Ministerstwo Zdrowia wraz z jednostkami samorządu terytorialnego oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Strony