Archiwum wydarzeń - Listopad 2020

Powstanie czwarty most w województwie wielkopolskim w ramach programu Mosty dla Regionów. Dziś wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda wręczył zarządowi województwa pozytywną opinie o dofinansowanie przygotowania dokumentacji projektowej dla mostu na Noteci w miejscowości Żuławka (powiat pilskim). Dotacja w wysokości ponad pół miliona złotych pochodzi z budżetu państwa.

Równo 25 listopada 2020 roku mija rok od momentu powołania przez premiera Mateusza Morawieckiego Łukasza Mikołajczyka na funkcję wojewody wielkopolskiego. W tym czasie, prócz realizacji programów rządowych, wojewoda od lutego br. na szczeblu województwa prowadzi działania związane z walką z wirusem SARS-CoV-2 i wywołaną nim chorobą COVID-19. 

Ogólny widok na salę. W tle przemawia wojewoda

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podpisał umowę z władzami powiatu obornickiego na dofinansowanie zakupu ambulansu dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Obornikach zawartej na podstawie decyzji Ministerstwa Zdrowia. Symboliczny czek na kwotę 400 tys. zł przekazała obecna na uroczystości poseł na Sejm Marta Kubiak.

Wicewojewoda Niestrawska stoi w ławie kościelnej podczas mszy

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska wzięła dziś udział w uroczystości upamiętniającej wydarzenia sprzed 610. lat, kiedy w wigilię Świętej Katarzyny król Władysław Jagiełło przybył do Kościoła Bożego Ciała w Poznaniu.

Wojewoda przekazuje czek dyrektorowi szpitala

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podpisał dziś w Ostrowie Wielkopolskim umowę na dofinansowanie zakupu sprzętu laboratoryjnego dla szpitala oraz wziął udział w otwarciu drogi gminnej Czekanów - Karski dofinansowanej z Funduszu Dróg Samorządowych. Prócz wojewody w wydarzeniach uczestniczyli minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, posłowie na Sejm Katarzyna Sójka i Tomasz Ławniczak, przedstawiciele powiatu oraz lokalni samorządowcy.

Zbliżenie na fragment listu wojewody

W listopadzie obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk przekazał wszystkim pracownikom służb społecznych życzenia wszelkiej pomyślności i podziękowania za wytrwałość oraz zaangażowanie w pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Wideokonferencja z udziałem wojewody oraz innych zaproszonych gości

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zwołał specjalną wideokonferencję w ramach poszerzonego wojewódzkiego sztabu zarządzania kryzysowego w sprawie sytuacji epidemicznej i bazy szpitalnej w Wielkopolsce. Udział w niej wzięli m.in. marszałek województwa, prezydenci miast, starostowie, przedstawiciele służb i instytucji takich jak PKO BP, NFZ, WSSE czy WSzW w Poznaniu.

Wojewoda z rektorem Uniwersytetu Medycznego

Dobiegają końca intensywne prace związane z przygotowaniem pawilonów targowych na potrzeby tymczasowego szpitala dla chorych na COVID-19. W obiekcie ma być docelowo 597 łóżek z dostępem do tlenu, w tym 48 łóżek intensywnej terapii dla osób wentylowanych respiratorem. Szpitale tymczasowe są elementem strategii rządu premiera Mateusza Morawieckiego w walce z pandemią. 

Fragment listu wojewody

Z okazji Międzynarodowego Dnia Studenta wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk skierował list do wszystkich świętujących dziś żaków, życząc, by wybrana droga akademicka spełniła oczekiwania i pokładane w niej nadzieje, a przede wszystkim - pozwoliła na rozwijanie osobistych talentów i zainteresowań.

Wojewoda wspólnie z ministrem Janem Dziedziczakiem wręczają czek staroście

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk złożył dziś wizytę w Gostyniu. W tamtejszym szpitalu powiatowym, dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa, powstanie centralna sterylizatornia o wartości 1 mln 596 tys. zł. Okolicznościowy czek na zakup wyposażenia dla planowanej inwestycji przekazał staroście gostyńskiemu Robertowi Marcinkowskiemu wojewoda wspólnie z ministrem Janem Dziedziczakiem.

Zbliżenie na fragment listu wojewody

Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji wojewoda Łukasz Mikołajczyk skierował okolicznościowy list do wielkopolskich seniorów, by złożyć najserdeczniejsze życzenia oraz podziękować za codzienne wsparcie i pomoc.

Wojewoda składa kwiaty pod pomnikiem Ignacego Jana Paderewskiego

W 102. rocznicę odzyskania niepodległości wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk wraz z przedstawicielami władz Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz środowisk kombatanckich złożyli kwiaty pod pomnikiem Ignacego Jana Paderewskiego w imieniu mieszkańców Wielkopolski, jako wyraz pamięci i szacunku dla Ojczyzny i orędowników jej niepodległości.

Strony