55. Bal Sportowca

Treść archiwalna

Podczas tradycyjnej gali wręczono wyróżnienia zwycięzcom 55. Plebiscytu „Głosu Wielkopolskiego” na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski. Wojewoda wielkopolski Piotr Florek przekazał nagrodę Karolinie Kucharczyk.

Lekkoatletka wywalczyła złoto w skoku w dal na mistrzostwach paraolimpijskich w Londynie i choć nie było to jej pierwsze osiągnięcie na międzynarodowej arenie sportowej, to właśnie ubiegłoroczne zwycięstwo zapewniło jej 4. miejsce w głosowaniu czytelników „Głosu Wielkopolskiego”. Podczas startu na igrzyskach Karolina Kucharczyk w kolejnych próbach czterokrotnie poprawiała własny rekord świata w soku w dal. Teraz sportsmenka przygotowuje się do letniego startu w mistrzostwach świata we Francji.

Tegoroczny plebiscyt wygrała wioślarka Julia Michalska-Płotkowiak (sportowiec roku) i jej szkoleniowiec Marcin Witkowski (trener roku). Srebrną Piłkę odebrał snajper Lecha Bartosz Ślusarski.

Plebiscyt oraz podsumowujący go Bal Sportowca to najstarsza cykliczna impreza tego typu w Wielkopolsce. Przez ponad miesiąc czytelnicy „Głosu Wielkopolskiego”, organizatora rankingu, głosowali na sportowców z regionu, którzy w minionym roku osiągnęli największe sukcesy sportowe.

zdjęciezdjęciezdjęcie

Zdjęcia: Polska The Times Głos Wielkopolski
 

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 01.02.2013
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58