60 lat Poznańskiej Szkoły Pożarniczej

Treść archiwalna

101 słuchaczy Poznańskiej Szkoły Pożarniczej złożyło dziś na placu Adama Mickiewicza uroczyste ślubowanie na kadetów I rocznika. Dziś także jednostka obchodzi jubileusz 60-lecia powstania. W uroczystym apelu udział wzięli między innymi komendant główny PSP Wiesław Leśniakiewicz oraz wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęła msza święta w poznańskiej katedrze. Podczas akademii na placu nie zabrakło parady wozów strażackich. Młodzi kadeci do swoich jednostek trafią za dwa lata. Teraz przed nimi czas zdobywania wiedzy i umiejętności, które pozwolą im na zapoznanie się z taktykami działań gaśniczych.

Mury Poznańskiej Szkoły Pożarniczej od początku swojego powstania opuściło ponad 16 tysięcy absolwentów. Obecnie uczelnia może pochwalić się wieloma osiągnięciami, które wykorzystuje w systemie ratowniczym. Szkoła jest miejscem spotkań ekspertów i specjalistów z całego świata. Cyklicznie organizowane są międzynarodowe konferencje, warsztaty, sympozja, między innymi z zakresu dochodzenia przyczyn powstawania pożarów.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 27.10.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59