Ambasador Chorwacji gościem wojewody

Treść archiwalna

Ambasador Chorwacji Tomislav Vidošević spotkał się dziś z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem podczas kurtuazyjnej wizyty w Poznaniu. Dyplomacie towarzyszył konsul honorowy Jerzy Domicz.

Podczas spotkania rozmawiano między innymi o możliwościach współpracy gospodarczej, kulturalnej, turystycznej oraz o wzajemnych relacjach polsko-chorwackich i miast partnerskich.

Chorwacki dyplomata wyraził swoje uznanie dla profesjonalizmu w zakresie pozyskiwania środków z funduszy europejskich czy w ramach rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych.

W styczniu przyszłego roku Chorwacja obejmie prezydencję w Radzie Unii Europejskiej trwającą 6 miesięcy. - Cieszę się, że to właśnie Chorwacja, kraj wielkich możliwości, będzie przewodniczyć radzie - mówił wojewoda.

Dyplomata pogratulował wojewodzie nominacji oraz równomiernego rozwoju całego regionu, a także jego znaczenia w skali kraju. Wojewoda zaakcentował, że rząd Prawa i Sprawiedliwości kładzie duży nacisk na rozwój gospodarczy oraz dba o współpracę międzynarodową.

Ambasador Chorwacji pełni swoją misję od stycznia 2019 roku. Było to pierwsze spotkanie dyplomatyczne wojewody od czasu otrzymanej nominacji na stanowisko reprezentanta rządu w terenie.

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 02.12.2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 02.01.2020 - 08:23