Ambasador Francji w Poznaniu

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek spotkał się dziś z odwiedzającym Poznań ambasadorem Francji Pierrem Buhlerem, któremu towarzyszył Tomasz Schramm, konsul honorowy Francji. Była to pierwsza oficjalna wizyta dyplomaty w stolicy Wielkopolski.

Podczas wizyty rozmawiano między innymi o najważniejszych zadaniach i obowiązkach spoczywających na przedstawicielu rządu w terenie, różnicach w funkcjonowaniu administracji rządowej i samorządowej na szczeblu województwa. Ambasador zwrócił uwagę na potrzebę nawiązania wzajemnej współpracy kulturalnej i gospodarczej pomiędzy naszymi krajami.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęcie

W ramach wizyty, na Cmentarzu na Cytadeli, wojewoda wspólnie z ambasadorem Francji uczestniczyli w uroczystości wojskowej upamiętniającej żołnierzy francuskich zmarłych w niewoli w latach 1870-1871 i 1914-1918. Uczestnicy ceremonii złożyli także kwiaty przy mogile francuskiego pilota Bernarda W.M. Scheidhauera, uczestnika „Wielkiej Ucieczki” z  niemieckiego obozu Stalagu Luft 3 w Żaganiu w marcu 1944 roku.

Na wojennym cmentarzu, poza żołnierzami Commonwealth, pochowano także lotników z sojuszniczych sił zbrojnych: Polski, Francji, Belgii, Czechosłowacji, Grecji, Norwegii, Litwy.

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 28.05.2014
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58