Betlejemskie Światło Pokoju w WUW

Treść archiwalna

Betlejemskie Światło Pokoju - symbol braterstwa i pojednania dotarło dziś do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Od druhów z chorągwi wielkopolskiej ZHP im. Powstańców Wielkopolskich z komendantem - harcmistrzem Tomaszem Kujaczyńskim na czele, przyjął je wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. W świątecznym spotkaniu uczestniczyła także wicewojewoda Aneta Niestrawska, kierownictwo urzędu oraz pracownicy. Słowo boże wygłosił kapelan pracowników administracji ks. dr Rafał Pajszczyk. 

- Święta Bożego Narodzenia to taki piękny czas, to czas dla wszystkich bardzo wyjątkowy - przypomniał wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Nawiązał także do słów Matki Teresy z Kalkuty, która mówiła, że: "Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie". Do życzeń wojewody przyłączyli się także wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska oraz dyrektor generalny Jacek Woźniak.

Hasłem tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju jest "Światło, które daje moc". Nawiązuje do słów Jana Pawła II wypowiedzianych na krakowskich Błoniach w 1979 roku.

Spotkanie uświetnił fragment kolędy Karola Kurpińskiego do słów Franciszka Karpińskiego odśpiewany przez urzędników przy akompaniamencie Rafała Renza.

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 20.12.2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 28.01.2020 - 09:45