Bezpieczne ferie 2010

Treść archiwalna

Z inicjatywy wojewody wielkopolskiego Piotra Florka najbliższe dwa tygodnie upłyną pod hasłem "Bezpieczne Ferie 2010". W ramach akcji zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, służby i inspekcje wspólnie z Wielkopolskim Kuratorium Oświaty w szczególny sposób pomagać będą rodzicom i dzieciom wyjeżdżającym na zimowiska i kolonie.

Wzmożona kontrola miejsc wypoczynku i autokarów ma zapewnić uczniom szczęśliwą podróż i właściwe warunki pobytu. Wicekurator Hanna Rajcic-Mergler, zastępca Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Aleksander Żołędziowski oraz przedstawiciele Policji wyjaśniali podczas konferencji prasowej, w jaki sposób zapewnić dzieciom i młodzieży bezpieczne wakacje zimowe, jak upewnić się, czy organizator wypoczynku jest kompetentny i godzien zaufania, jak zweryfikować czy oferta przewoźnika spełnia wszystkie niezbędne wymagania.

W Pile, Lesznie, Ostrowie Wlkp., Koninie i Poznaniu inspektorzy transportu drogowego dokonywać będą kontroli autokarów wyjeżdżających z dziećmi na ferie zimowe. Inspektorzy sprawdzać będą trzeźwość oraz kontrolować czy kierowcy przestrzegają norm czasu pracy.

Wojewoda, który przekazał służbom ponad 1,5 tysiąca odblaskowych opasek podkreślał, że zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa to priorytet. Elementy odblaskowe trzykrotnie zwiększają dystans, z jakiego kierowca może dostrzec pieszego: założona na rękę opaska widoczna jest ze 120 metrów.

W związku z akcją „Bezpieczne ferie 2010” uruchomiono specjalną infolinię. Z wszelkimi wątpliwościami i pytaniami związanymi między innymi z kontrolą bezpieczeństwa miejsc wypoczynku można zwracać się do dyżurujących pracowników Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty (tel. 61 8541 667 – czynny w godzinach urzędowania KO) oraz Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego WUW (całodobowa, bezpłatna infolinia 987). Szczegółowe informacje na temat akcji znajdują się w zakładce „Bezpieczne ferie” na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 14.01.2010
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59