Bezpiecznie na wsi

Treść archiwalna

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim podsumowano wojewódzki etap ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje” organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Autorom najlepszych prac nagrody wręczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, a jego celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich oraz poszerzanie wiedzy na temat bezpieczeństwa i higieny pracy na wsi.

Do konkursu w Wielkopolsce przystąpiły 232 szkoły podstawowe. Uczestniczyło w nim ponad 7 tysięcy uczniów. W tym roku, w pierwszej grupie wiekowej, pierwsze miejsce zajęła Nadia Jańczak, uczennica Szkoły Podstawowej w Radzewie. W kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce przypadło Marii Sobańskiej z klasy 5 SP w Otorowie.

Najlepsze prace laureatów zostały zaprezentowane na wystawie w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Dyrektor Oddziału KRUS w Poznaniu przedstawia wyniki konkursuWicewojewoda Marlena Maląg przy stole prezydialnymWicewojewoda i dyrektor oddziału KRUS wręczają nagrody laureatce konkursuWicewojewoda przekazuje dyplom laureatowi konkursuWicewojewoda składa gratulacje Nadii Jańczak za zajęcie 1 miejsca w konkursieZdjęcie grupowe wszystkich finalistów i organizatorów konkursuLaureaci konkursu na wspólnym zdjęciuOperator TVP Poznań filmuje prace na wystawie pokonkursowej

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 08.06.2016
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 01.07.2016 - 10:58