Bieżąca sytuacja po przejściu orkanu Grzegorz

Treść archiwalna

W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbyła się dzisiaj wideokonferencja z udziałem wicewojewody Marleny Maląg, wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Andrzeja Bartkowiaka oraz przedstawicieli lokalnych samorządów. Uczestnicy rozmawiali na temat aktualnej sytuacji w gminach po przejściu orkanu Grzegorz.

Szczególny akcent w trakcie wideokonferencji został położony na potrzeby obywateli oraz strat, które mieszkańcy ponieśli w wyniku destrukcyjnego działania żywiołu. - Zdarzenia, które miały miejsce w nocy z soboty na niedzielę były mniej drastyczne w skutkach niż poprzednie nawałnice, ale czasem dla jednej rodziny mogły okazać się tragiczne. Dlatego nie chcemy nikogo pominąć w udzielaniu pomocy - zwracała uwagę wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Uczestniczący w wideokonferencji przedstawiciele Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przypomnieli zasady udzielania pomocy finansowej. Samorządy mogą wnioskować o wsparcie dla mieszkańców w wysokości do 6 tys. złotych na pomoc bieżącą, a także o zasiłki celowe na remont bądź odbudowę budynku mieszkalnego lub gospodarczego do 20 tys., a w szczególnych przypadkach do 100 tys. oraz do 200 tys. złotych.

Wideokonferencja z udziałem wicewojewody i wielkopolskiego komendanta PSP z przedstawicielami samorządów.Wideokonferencja z samorządami. Wideokonferencja z udziałem wicewojewody i wielkopolskiego komendanta PSP z przedstawicielami samorządów.

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 31.10.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 21.11.2017 - 08:40