Brązowy medalista z Soczi

Treść archiwalna

W Tłusty Czwartek przy tradycyjnych pączkach, wojewoda wielkopolski Piotr Florek spotkał się z Janem Szymańskim, brązowym medalistą zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi w drużynowym łyżwiarstwie szybkim. Wojewoda pogratulował sportowcowi sukcesów w imieniu wszystkich Wielkopolan.

- To dla mnie wielka radość, że mogę złożyć gratulacje pierwszemu Wielkopolaninowi, który osiągnął tak duży sukces w sportach zimowych - mówił wojewoda. Spotkanie było okazją do przedstawienia planów sportowych Szymańskiego, który w najbliższym czasie udaje się na zgrupowanie przed startami w Pucharze Świata w niemieckim Inzell.

Związany z LKS Poroniec Poronin zawodnik w Poznaniu trenuje głównie na Malcie, Torze Poznań i Franowie. Jak deklaruje, chciałby aby emocje, które wyzwoliły starty panczenistów  na olimpiadzie udało się przekuć w popularyzację łyżwiarstwa i jazdy na rolkach, od której zaczynał i w której odnosił pierwsze znaczne sukcesy. Zdaniem Szymańskiego możliwe byłoby stworzenie w Poznaniu toru do short tracku, choćby z wykorzystaniem już istniejącej infrastruktury Lodowiska „Chwiałka”.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęcie

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 27.02.2014
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58