Budowa magazynu rdzeni wiertniczych w Leszczach rozpoczęta

Treść archiwalna

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska uczestniczyła dziś w wideokonferencji z ministrem Michałem Kurtyką, ministrem Piotrem Dziadzio, prezesem Maciejem Chorowskim, posłem Leszkiem Galembą, prezesem Kopalni Soli Kłodawa S.A., przedstawicielami władz powiatu kolskiego oraz władz gminy Kłodawa. Tematem rozmów była rozpoczęta w gminie Kłodawa (Leszcze) budowa magazynu rdzeni wiertniczych i budynku analityczno-laboratoryjnego.

- Cieszę się, że jako wicewojewoda mogę wspierać inwestycje ważne dla mojej rodzinnej Kłodawy - archiwum próbek geologicznych to projekt nowoczesny i przyszłościowy, w którym badany będzie materiał dokumentujący budowę geologiczną Polski - mówiła wicewojewoda. Życzmy sobie, aby to współpraca - oparta na wielu płaszczyznach - naukowych, ale i gospodarczych - przyniosła wszystkim stronom wiele satysfakcji, a także była promocją dla naszego województwa - podkreśliła wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Magazyn rdzeni wiertniczych i budynek analityczno-laboratoryjny to inwestycja składająca się z dwóch budynków o wysokim standardzie. Projektując inwestycję zwrócono uwagę na nowoczesny wygląd i komfort pracy przyszłych użytkowników. Architektura budynków wyróżnia się nowoczesną formą i kolorystyką (biało-szarą). Bryły budynków są proste i funkcjonalne. Całość doskonale wpisze się w otaczający krajobraz.

Koszt realizacji przedsięwzięcia to 49 188 170, 20 zł. Inwestycja, finansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wspierana przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska jest bardzo ważnym przedsięwzięciem dla wschodniej Wielkopolski. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na październik 2022 rok.

Wicewojewoda Niestrawska podczas wideokonferencjiUczestnicy wideokonferencji na ekranie monitora widoczni podczas łączenia onlineWicewojewoda Niestrawska podczas wideokonferencji

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 17.12.2020
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 26.01.2021 - 10:10