Dary serca z Baranowa

Treść archiwalna

Stowarzyszenie Pomocy Mieszkaniowej dla Sierot już od 30 lat pomaga najbardziej potrzebującym dzieciom. Gościem jubileuszu był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który podczas uroczystości wręczył pracownikom stowarzyszenia Złote i Srebrne Krzyże Zasługi za działalność na rzecz społeczności lokalnej.

Wicewojewoda podarował dzieciom mnóstwo słodkości. Stowarzyszeniu ofiarował okolicznościowy kryształ z zarysem granic województwa wielkopolskiego. - Osoby, które pomagają innym mają kryształowe, dobre serca. Należy im się wielkie uznanie i podziw - powiedział wicewojewoda, wręczając kryształ.

Sobotni jubileusz był jednocześnie ogólnopolskim spotkaniem z podopiecznymi stowarzyszenia oraz ich przyjaciółmi. Podczas spotkania, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, przekazane zostały ponad stu dzieciom różne formy wsparcia: sprzęt rehabilitacyjny, pomoce ułatwiające naukę, start życiowy, zawodowy a także fundusze na urządzenia własnego mieszkania.

Stowarzyszenie Pomocy Mieszkaniowej dla Sierot powstało w 1981 roku w Baranowie. Jego celem jest między innymi pomoc w starcie w dorosłe życie dzieciom osieroconym i osobom niepełnosprawnym.

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 28.05.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59