Debata o bezpieczeństwie

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann otworzył debatę "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ", podczas której spotkał się z komendantem wojewódzkim policji Tomaszem Trawińskim, przedstawicielami samorządów i jednostek policji. Uczestnicy debatowali o krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa, służbie dzielnicowych oraz profilaktyce społecznej.

W inauguracyjnym wystąpieniu wojewoda wielkopolski zwrócił uwagę na konieczność wypracowania skutecznych form komunikacji pomiędzy obywatelami oraz jednostkami odpowiedzialnymi za zapewnienie bezpieczeństwa. - Jedną z form takiej współpracy jest Program "Razem Bezpieczniej". Skupia wokół działań na rzecz bezpieczeństwa społeczność lokalną i podnosi bezpieczeństwo w miejscach publicznych - mówił wojewoda. Do obecnej edycji programu złożonych zostało w Wielkopolsce 50 projektów, z których 15 ma szanse na realizację i zostało przekazanych do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wojewoda wita uczestników debaty.Uczestnicy debaty o bezpieczeństwie.Wojewoda razem z przedstawicielami policji siedzą za stołem prezydialnym.

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 29.03.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 20.04.2017 - 11:02