Dialog jest najważniejszy

Treść archiwalna

Koncerty, wystawy, pokazy filmów, prezentacje książek, spotkania modlitewne i wiele innych wydarzeń złożyło się na XIV Dzień Judaizmu w Poznaniu. Jednym z nich był znakomity koncert Toma Furstenberga, znanego kantora z Holandii. W czasie występu publiczność mogła podziwiać też wizualizację stworzoną przez artystów z poznańskiego Uniwersytetu Sztuk Pięknych oraz wysłuchać modlitwy za ofiary szoah.

- Od lat łączy nas autentyczny dialog między naszymi narodami. Dzień Judaizmu jest doskonałym przykładem jak można propagować tolerancję, otwartość na inne kultury i ludzi. Jestem głęboko wdzięczny wszystkim tym, którzy poprzez swoje zaangażowanie zbliżają te dwa wielkie narody - powiedział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który wziął udział w niedzielnym koncercie.

Tradycyjnie już Dzień Judaizmu w kościele katolickim obchodzony jest 17 stycznia. Kulminacyjnym wydarzeniem będzie w tym dniu nabożeństwo biblijne pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego z udziałem przedstawicieli Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich. Na uwagę zasługuje także wykład ,,Kim był faryzeusz?'', który na Wydziale Teologicznym UAM wygłosi znany ksiądz profesor Joseph Sievers, wykładowca Papieskiego Instytutu Biblijnego w Rzymie. Autor dokonał weryfikacji rozpowszechnionego przez wieki stereotypu na temat faryzeuszów.

zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 17.01.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59