Dofinansowanie szpitala w Gnieźnie

Treść archiwalna

3 miliony złotych otrzyma powiat gnieźnieński na dofinansowanie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie. Dodatkowe środki, o które wnioskował wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, zostaną przeznaczone na podniesienie jakości usług zdrowotnych oraz zwiększenie dostępu do usług medycznych. Jak deklarują władze szpitala, dofinansowanie wykorzystane zostanie też na prace techniczne i remontowe w ZOZ Gniezno. Informację o dodatkowych środkach dla szpitala przekazał dzisiaj podczas konferencji wojewoda Zbigniew Hoffmann.

- Modernizacja tej placówki zdrowia, która zakresem świadczeń wykracza poza miasto Gniezno, jest niezbędna. Polityka zdrowotna i organizacja systemu opieki to jeden z fundamentalnych elementów programu rządu - mówił wojewoda podczas konferencji z udziałem posłów: Witolda Czarneckiego, Zbigniewa Dolaty i Krzysztofa Ostrowskiego. W spotkaniu uczestniczyła też starosta Beata Tarczyńska oraz reprezentanci szpitala.

Środki finansowe przyznane gnieźnieńskiemu szpitalowi zostały z rezerwy ogólnej budżetu państwa. W ubiegłym roku szpital otrzymał dofinansowanie w wysokości blisko 5 milionów złotych. Natomiast w lipcu bieżącego roku zarządzeniem prezesa rady ministrów, szpital otrzymał 3 miliony złotych dofinansowania.

Konferencja prasowa wojewody.Wojewoda z posłem Czarneckim stoją przed budowanym szpitalem.

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 20.11.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 11.12.2017 - 14:28