Duma poznańskiego uniwersytetu

Treść archiwalna

Aula ze specjalnie zaprojektowanym sufitem, który zapewnia doskonałą akustykę, 33 sale wykładowe połączone specjalnym systemem audiowizualnym, umożliwiającym prowadzenie wykładu dla ponad trzech tysięcy studentów jednocześnie - to tylko kilka zalet obiektu, który jest nową siedzibą Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W piątek obiekt został oficjalnie oddany do użytku. Wśród zaproszonych gości był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM.

- Jestem rad, że poznański Wydział Prawa i Administracji uznawany jest za jeden z najlepszych w kraju ośrodków kształcących prawników. Na najwyższe uznanie zasługuje także fakt, że w ślad za wysokim poziomem nauczania, idzie coraz nowocześniejsza baza dydaktyczna - napisał w liście do władz uczelni wicewojewoda.

Nowa siedziba wydziału, w której kształcą się przyszli prawnicy, jest też najnowocześniejszym budynkiem dydaktycznym w Poznaniu. Otwarcie obiektu jest pierwszym etapem budowy Collegium Iuridicum Novum w Poznaniu. Wydział mieści się w centrum miasta przy al. Niepodległości.
Przyszli prawnicy zajęcia mogą odbywać w jednym miejscu. Dotychczas korzystali z sal położonych w kilku punktach w mieście. Pierwszy etap
inwestycji pochłonął 68 milionów złotych. W planach jest budowa biblioteki i budynku administracyjnego. Całkowity koszt to prawie 180 milionów, większą część inwestycji finansuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, pozostałą budżet Unii Europejskiej oraz UAM. Budowa zakończy się za ok. 3 lata.

zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 17.12.2010
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59