Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Treść archiwalna

Szanowni Wielkopolanie!

w ubiegłym roku świętowaliśmy dwie niezwykle ważne rocznice – stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setną rocznicę wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Te wydarzenia ukształtowały historyczne dzieje Polski, ale przede wszystkim dały Wielkopolanom i wszystkim Polakom nadzieję na to, że Ojczyzna już nigdy nie zostanie nam odebrana.

Już 2 maja będziemy obchodzić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ten wyjątkowy dzień pozwala nam z dumą manifestować te wartości, o które walczyły pokolenia Polaków, dlatego niech nasza biało-czerwona flaga zawsze nam o tym przypomina. Niech przypomina o zwycięstwach, o dumie i o miłości do swojego kraju. Pamiętajmy również, że 2 maja to także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Niech ten dzień będzie dla wszystkich, którzy są setki tysięcy kilometrów poza naszymi granicami, czasem refleksji i przypomnieniem o wartościach kryjących się pod biało-czerwonymi barwami.

Apeluję do Wielkopolan, aby 2 maja wszyscy zjednoczyli się pod wspólną flagą – flagą Rzeczypospolitej Polskiej. Niech te biało-czerwone barwy zawsze przypominają o tym, że nasz wspólny dom to Polska, i niech będą jasnym kierunkowskazem dla naszych życiowych wartości i priorytetów. Dlatego zadbajmy o to, by w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na każdej wielkopolskiej ulicy nad naszymi głowami dumnie powiewały biało-czerwone barwy.

Zbigniew Hoffmann
Wojewoda Wielkopolski

Autor: Zbigniew Hoffmann
Data utworzenia: 30.04.2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 27.05.2019 - 15:15