Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Treść archiwalna

Operatorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu codziennie przyjmują blisko cztery tysiące połączeń kierowanych na numer 112. Dziś o tym, jak odpowiedzialna to praca przekonały się między innymi dzieci, które z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 odbierały na symulatorach improwizowane zgłoszenia.

Centrum Powiadamiania Ratunkowego przy ul. Wiśniowej Poznaniu, na co dzień niedostępne dla gości, dziś zaprezentowało swoją codzienną pracę. Wszyscy chętni mogli zwiedzić ośrodek i zapoznać się z pracą operatorów. Odbyły się pokazy ratownicze oraz szkolenia na symulatorach. Dzieci na specjalnie przygotowanych stanowiskach operatorskich, używanych podczas szkoleń, przyjmowały zgłoszenia i kierowały je do odpowiednich służb ratowniczych.

CPR w Poznaniu jest jednym z 17 tego typu jednostek w kraju. Od 2011 roku prowadzi szkolenia dla operatorów z całej Polski. Od początku działalności szkoleniowej CPR certyfikował ponad 500 operatorów.

11 lutego został ogłoszony przez Parlament Europejski dniem numeru alarmowego 112. Świętowany jest od 2009 roku. Tradycyjnie towarzyszą mu imprezy promujące numer alarmowy w państwach unijnych.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęcie

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 11.02.2014
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58