Festyn „Dzieci-Dzieciom”

Treść archiwalna

Na terenie obiektów sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu odbyło się uroczyste otwarcie Międzynarodowego Festynu Integracyjnego „Dzieci-Dzieciom” Poznań 2014. W wydarzeniu uczestniczyli: wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, konsul honorowy Republiki Czeskiej i Republiki Austrii.

Impreza zorganizowana została po raz piętnasty i powiązana jest z Międzynarodowym Dniem Dziecka. Celem festynu jest integracja dzieci poszkodowanych przez los z poznańskich i wielkopolskich szkół specjalnych z dziećmi z zaproszonych państw między innymi z Rosji, Ukrainy, Litwy, Słowacji i Czech. Dzieci biorące udział w tym wydarzeniu miały okazję zwiedzić Poznań oraz wziąć udział w różnorodnych grach, zabawach, prezentacjach artystycznych i pokazach.

Podczas spotkania wręczone zostały okolicznościowe medale i podziękowania darczyńcom dzięki którym festyn mógł się odbyć. Została podpisana też umowa partnerska między szkołami integracyjnymi z Poznania i Brna.  

Organizatorem festynu jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział Poznań-Grunwald oraz Fundacja „Światełko w Tunelu” reprezentowana przez konsuli honorowych Republiki Czeskiej i Republiki Austrii.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 27.05.2014
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58