Finansowanie pomocy prawnej dla szkół

Treść archiwalna

- Jesteśmy jedynym w kraju województwem, w którym współpraca w zakresie obsługi prawnej szkół ma charakter systemowy - mówiła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg podczas spotkania z samorządowcami poświęconym finansowaniu pomocy prawnej dla szkół.

Zmiany w prawie oświatowym spowodowały konieczność zapewnienia obsługi administracyjnej, w tym prawnej, szkół. - Mamy dobre praktyki współpracy samorządu i szkół w tym zakresie - mówiła podczas spotkania Krystyna Babiak, wicedziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu oraz Dyrektor Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych.

Od 13 lat 150 szkół realizuje wspólnie z Centrum Edukacji Prawnej propozycje edukacyjne: zajęcia lekcyjne z podstaw prawa, konkursy wiedzy o prawie. Jak zaznaczyła Jolanta Kucharzak - koordynator merytoryczny Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych, Opalenica oraz powiat ostrowski, to tylko niektóre z samorządów, które zdecydowały się na współpracę w zakresie pełnej obsługi prawnej.

Obecny na spotkaniu wicekurator Krzysztof Błaszczyk podkreślił konieczność kontynuacji doskonalenia nauczycieli w zakresie prawa - pogłębiania i poszerzania wiedzy merytorycznej, umiejętności metodycznych z uwzględnieniem prawa stosowanego w oświacie.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 29.09.2016
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 12.10.2016 - 11:05