Gala z okazji VIII Dni Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wręczył odznaczenia państwowe podczas uroczystej gali, wieńczącej VIII Dni Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Uczelnia w tym roku akademickim świętuje 90-lecie istnienia. Podczas gali przyznane zostały też nagrody Fundacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu za najlepsze prace licencjackie, magisterskie i doktorskie oraz stypendium sportowe, nadawane przez Radę Programową Klubu Partnera UEP. 

Tegoroczne Dni Uniwersytetu Ekonomicznego przygotowane zostały w oparciu o temat miastotwórczej roli uniwersytetów, misji jaką odgrywają uczelnie w kształtowaniu otoczenia oraz ich relacji z samorządami. Prelegenci skupiali się na wykorzystaniu potencjału uczelni wyższych i ich kadr w kreowaniu innowacji, kapitału społecznego i tworzeniu marki miast. Na czas gali, aula Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zamieniona została w scenę teatralną – artyści Teatru Muzycznego w Poznaniu wystawili tam spektakl pt. „Nie ma jak lata 20., lata 30.”, składający się z najbardziej znanych przebojów międzywojennego kina polskiego oraz skeczy z okresu, w którym powstawała uczelnia.

Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego wita ze sceny gości galiWojewoda wielkopolski i rektor UE na zdjęciu grupowym z jedną z odznaczonych

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 26.02.2016
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 22.03.2016 - 12:45