II Turniej Charytatywny o „Puchar Serc”

Treść archiwalna

W sobotnim II Turnieju Charytatywnym Piłki Nożnej o „Puchar Serc”, zmierzyło się piętnaście drużyn, kilkudziesięciu zawodników - wolontariuszy reprezentujący różne stowarzyszenia i organizacje. Jednym z rozgrywających był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Podczas turnieju odbył się festyn rodzinny oraz zbiórka pieniędzy na rzecz rehabilitacji 3-letniego Mikołaja i 8-letniej Gabrysi. Dzieci cierpią na rozszczep kręgosłupa i wodogłowie. Pieniądze na leczenie wolontariusze zbierali do specjalnie oznakowanych puszek.

Zespół wolontariuszy reprezentowała: Drużyna Szpiku, Pocztowe Krwinki, Hospicjum Palium, wolontariusze z ENEA oraz poznańskiego Zakładu Poprawczego. Sportowców dopingowały cheerleaderki - uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 15 oraz kibice.

Rozgrywane mecze były zacięte i pełne sportowej rywalizacji. Z wolontariuszami zmierzyli się wychowankowie Zakładu Poprawczego z Poznania. W drużynie wolontariuszy grał wicewojewoda Przemysław Pacia. Puchary z rąk wicewojewody i gratulacje od Gabrysi odebrały trzy najlepsze zespoły: Black Stars, Drużyna Szpiku i Hospicjum Palium z wolontariuszami.  

Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, między innymi: malowanie papierowej elektrowni, warsztaty rysunkowe, a także pokazy udzielania pierwszej pomocy. Policjanci z sierżantem Pyrkiem przygotowali miasteczko drogowe i opowiadali o bezpieczeństwie. 

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęcie
 

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 25.05.2013
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58