Inauguracja w Pile i Kaliszu

Treść archiwalna

Do uczelnianych sal wrócili żacy z pilskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Życzenia satysfakcji z osiągnięć naukowych złożył im wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Rok akademicki zainaugurowali też studenci PWSZ w Kaliszu, z którymi spotkał się wicewojewoda Przemysław Pacia.

Inauguracja w Pile po raz pierwszy odbyła się w nowym budynku uczelni - Audytorium Maximum. Indeksy studentów pierwszego roku odebrało ponad 1100 osób. Rektor uczelni prof. Adam Marcinkowski zwrócił się do nich życzeniem, by czas spędzony w PWSZ w Pile sprzyjał zdobywaniu wiedzy i umiejętności, kształtowaniu osobowości, rozwijaniu talentów. Wojewoda Piotr Florek wręczył odznaczonym: prof. Donatowi Mierzejewskiemu oraz prof. Bolesławowi Ochodkowi Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, nadane przez Prezydenta RP. Medale Komisji Edukacji Narodowej z rąk wojewody otrzymali nauczyciele akademiccy: prof. Feliks Jaroszyk, doc. Anna Szczepaniak-Kozak, doc. Arkadiusz Kotliński oraz doc. Paweł Malendowicz.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile działa od 11 lat. Na studiach stacjonarnych i zaocznych kształci licencjatów i inżynierów między innymi na ekonomii, socjologii, filologii, budownictwie czy transporcie. Szkoła współpracuje z większością uczelni zachodniej Polski.

Ponad cztery tysiące studentów rozpoczęło nowy rok akademicki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu.

- Studentom życzę wyrozumiałości dla profesorów, a profesorom wyrozumiałości dla żaków, w końcu kiedyś też byli studentami - powiedział na inauguracji wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. Władzom uczelni wicewojewoda życzył, żeby plany przekształcenia szkoły w akademię zakończyły się sukcesem.

Inauguracja dwunastego już roku akademickiego została połączona z uroczystym otwarciem nowego budynku tzw. zimowego tarasu, który powstał w sąsiedztwie auli Collegium Novum. W obiekcie będą się odbywały wernisaże, spotkania i koncerty.

PWSZ w Kaliszu ma już 12 lat. Studenci mogą zdobywać wiedzę na 12 kierunkach. Dotychczas mury uczelni opuściło blisko 10 tysięcy absolwentów. Od kilku lat placówka znajduje się w czołówce rankingów najlepszych profesjonalnych uczelni w Polsce, organizowanych przez redakcje „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw”.

zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 17.10.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59