Jasmin Burić z polskim paszportem

Treść archiwalna

Jasmin Burić otrzymał polski paszport. Dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu akt nadania obywatelstwa bramkarzowi Kolejorza wręczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. - To dla mnie ogromny powód do dumy i satysfakcji, to także wielka radość, że witamy nowego obywatela, mocno związanego z naszym miastem, bramkarza Lecha Poznań - mówił podczas uroczystości wojewoda Hoffmann, dziękując jednocześnie osobom i instytucjom zaangażowanym w proces nadania aktu polskiego obywatelstwa Jasminowi Buriciowi.

Otrzymując akt nadania polskiego obywatelstwa Jasmin Burić nie krył radości i wzruszenia. - Bardzo się cieszę, że mogę być teraz pełnoprawnym Polakiem, jestem z tego dumny. Gdy się dowiedziałem o nadaniu przez prezydenta obywatelstwa to miałem wrażenie, że wraz ze mną cieszyło się z tego faktu pół Poznania.

Miłym akcentem uroczystości było wspólne przekazanie przez wojewodę i bramkarza rękawic bramkarskich i koszulki z Ligii Europejskiej na licytację dla podopiecznych poznańskiego Hospicjum Palium. Barbara Grochal dziękując za przekazaną przez zawodnika Lecha Poznań koszulkę i rękawice powiedziała, że są to dary, które przyczyną się do dalszej rozbudowy placówki.

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 28.03.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 20.04.2017 - 11:00