Jubileusz działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Treść archiwalna

Ostrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku od dziesięciu lat z powodzeniem prowadzi działalność dydaktyczną, kulturalną i rekreacyjną. W uroczystym jubileuszu organizacji uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się mszą świętą w auli Domu Katechetycznego parafii pw. św. Antoniego. Dalsza część miała miejsce w sali Ostrowskiego Centrum Kultury. Wicewojewoda Marlena Maląg w liście skierowanym do prezesa Uniwersytetu Trzeciego Wieku podkreślała niebagatelny wpływ stowarzyszenia na integrację lokalnej wspólnoty. „Już od 10 lat mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą korzystać z bogatej oferty uniwersyteckiej i uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez docenianą kadrę naukową” - napisała wicewojewoda.

Uniwersytet Trzeciego Wieku jest stowarzyszeniem, nad którym patronat sprawuje Społeczna Akademia Nauk w Ostrowie Wielkopolskim. Od 2009 roku posiada status organizacji pożytku publicznego. Swoje zadania realizuje w sekcjach dydaktycznych, kołach zainteresowań oraz w formie zajęć dodatkowych.

Prezentacja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Członkinie stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w trakcie występu.Publiczność w trakcie uroczystości jubileuszowej.Członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku na scenie.

Foto: Barbara Peukert

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 27.05.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 12.06.2017 - 12:30