Jubileuszowa Budma

Treść archiwalna

Już po raz dwudziesty rozpoczęły się dziś w Poznaniu największe targi branży budowlanej - Budma 2011 oraz Targi Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech oraz Tagi CBS - Budownictwo Sportowe, Rekreacyjne, Wellness i SPA. W uroczystym otwarciu tegorocznej jubileuszowej edycji, połączonej z wręczeniem wystawcom nagrody w konkursie o Złoty Medal MTP, obecni byli: minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, sekretarz stanu w kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński oraz wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Po uroczystym otwarciu, wspólnie z prezesem targów Andrzejem Byrtem, ministrowie oraz wojewoda zwiedzali ekspozycje targowe.

Tematem przewodnim tegorocznej Budmy jest „Zrównoważone budownictwo - energooszczędność, innowacyjność - bezpieczeństwo”. W tym roku do stolicy Wielkopolski przyjechało ponad 1500 wystawców by wziąć udział w tym najważniejszym wydarzeniu biznesowym dla uczestników rynku budowlanego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Południowej.

Do piątku goście na targach będą mogli skorzystać z licznych imprez towarzyszących. Tradycyjnie odbędzie się kilkadziesiąt specjalistycznych konferencji, między innymi debata na temat zrównoważonego budownictwa w UE, Dni Inżyniera Budownictwa, które w tym roku zostały poświęcone problematyce eurokodów i budownictwu po powodziach czy Dzień Architektury.

Goście na targach znajdą także odpowiedzi jak zbudować tani, energooszczędny dom oraz poznają tajniki budowy inteligentnego domu, który sam potrafi przysłonić rolety, zapalić światło czy włączyć muzykę.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 11.01.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59