Jutrosin ma 730 lat

Treść archiwalna

Mimo niesprzyjającej aury, tysiące osób pojawiło się na rynku w Jutrosinie, by wziąć udział w festynie i koncercie jubileuszowym z okazji 730-lecia istnienia miasta. Impreza rozpoczęła się od gier i zabaw dla najmłodszych.

Maluchy mogły się też pobawić przy występie bajkowego kabaretu ,,Zgrywus''. Następnie wszystkich do znakomitej zabawy zaprosił zespół Hakuna Matata, który śpiewa znane przeboje między innymi w języku suahili. Widzów zabawiał również kabaret Paka.

W czasie imprezy zorganizowana została loteria fantowa, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie Jasia, mieszkańca Jutrosina. Fanty przygotował też wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który zawsze angażuje się w akcje społeczne. Wicewojewoda był także gościem koncertu. Przez burmistrza Jutrosina Zbigniewa Koszarka został uhonorowany okolicznościowym medalem z okazji jubileuszu miasta. Wicewojewoda przekazał medal jednej z mieszkanek Jutrosina. Jubileuszowy koncert, którego największą gwiazdą była Alicja Majewska, zakończył się późnym wieczorem.

Jutrosin leży na południowo – wschodnim krańcu Wielkopolski. Pierwszy dokument o mieście pochodzi z 14 lipca 1281 roku. Obecnie znajduje się w Archiwum Państwowym we Wrocławiu.
zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 31.07.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59