Kolejne umowy na dofinansowanie przewozów autobusowych w Wielkopolsce

Treść archiwalna

Kolejnych 8 umów na dofinansowanie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej podpisał dziś wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann w Koninie. Sygnatariuszami umów byli samorządowcy z Witkowa, Powidza, Ślesina, Kleczewa oraz starostowie powiatu konińskiego, tureckiego, kolskiego i słupeckiego.

- Cieszę się bardzo i dziękuję samorządom, które włączyły się w program na dofinansowanie przewozów autobusowych, a co za tym idzie, likwidacji białych plam komunikacyjnych. Już wkrótce, bo już na jesień ruszy nowy nabór wniosków w ramach programu, dlatego zachęcam wielkopolskie samorządy, aby zdefiniowały swoje potrzeby komunikacyjne i skorzystały z programu. Pragnę podkreślić przy tym, iż program rządowy będzie tak długo trwał, jak długo w Polsce będą ośrodki wykluczone komunikacyjne, a mieszkańcy nie będą mieli zapewnionego transportu - powiedział wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.                

Dofinansowanie przewozów finansuje Fundusz rozwoju przewozów autobusowych. W Wielkopolsce skorzysta z niego 12 samorządów: Kazimierz Biskupi, Kleczew, Łubowo, powiat kolski, koniński, turecki, słupecki, Powidz, Rychwał, Ślesin, Żelazków, Witkowo.

Do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wpłynęło w sumie 16 wniosków. Ostatecznie po środki sięgnie 12 samorządów. Kwota blisko 700 tys. zł pozwoli na odtworzenie około 100 linii autobusowych w Wielkopolsce. Ustawa o funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej weszła w życie 18 lipca tego roku. Dysponentem funduszu jest minister do spraw transportu, a jego obsługę będzie prowadził Bank Gospodarstwa Krajowego.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 31.08.2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 23.09.2019 - 08:35