Koncert dla przyjaciół Hospicjum Palium

Treść archiwalna

W sobotni wieczór Aula Uniwersytetu im. A. Mickiewicza wypełniła się przyjaciółmi, wolontariuszami oraz innymi osobami, które są związane z poznańskim Hospicjum Palium. To w podziękowaniu dla nich hospicjum zorganizowało wyjątkowy koncert. Wśród zaproszonych gości był też wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

- Zawsze, gdy uczestniczę w takich wydarzeniach, jestem wzruszony, bo widzę tak wielu jest ludzi wielkiego serca i wrażliwości, którzy swój czas poświęcają potrzebującym - powiedział wicewojewoda Przemysław Pacia.

Dla przyjaciół hospicjum zaśpiewała Hanna Banaszak. Na scenie wystąpili też utalentowani uczniowie z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia. Koncert odbył się w ramach kampanii na rzecz rozbudowy hospicjum. Akcja pod hasłem ,,Motyle dla hospicjum” rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. W jej inauguracji również uczestniczył Przemysław Pacia, który wspiera hospicjum. Hasło kampanii wymyśliła jedna z chorych, według niej motyle to nie tylko synonim przemijania, ale także metamorfozy i wrażliwości.

Projekt rozbudowy już jest. Koszt inwestycji to około pięć milionów złotych. Za tę sumę powstaną nie tylko dodatkowe miejsca dla pacjentów, ale także centrum edukacji dla osób, opiekujących się ciężko chorymi. Obecnie hospicjum dysponuje 24 miejscami, ma powstać co najmniej 12 kolejnych.

Hospicjum Pallium to jedyna tego typu placówka w stolicy Wielkopolski, która ma specjalny oddział dla chorych. Pacjenci mają tam kompleksową pomoc – od opieki lekarzy i pielęgniarek po zabiegi rehabilitacyjne.

Według światowych standardów, w mieście takim jak Poznań, powinno być ok. 60 miejsc hospicyjnych. Twórca i szef placówki prof. Jacek Łuczak apeluje do wszystkich o wsparcie rozbudowy hospicjum.

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 22.01.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59