Konferencja dotycząca nowego prawa zamówień publicznych

Treść archiwalna

Dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się konferencja dotycząca nowego prawa zamówień publicznych. Spotkanie otworzyła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. W wydarzeniu uczestniczył także wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

- Nowe prawo, to między innymi odpowiedź na bolączki systemu: niską konkurencyjność, słabą pozycję wykonawców oraz podwykonawców - mówiła minister Emilewicz do uczestników spotkania. - Mamy ponad rok na to, by wszyscy uczestnicy rynku mogli się dobrze przygotować do wdrożenia nowych przepisów. Eksperci odpowiedzą też na wszystkie pytania - dodała minister Jadwiga Emilewicz.

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk wyraził swoje przekonanie, że dzięki tej konferencji oraz cyklom warsztatów, które zostaną zorganizowane w największych miastach Polski, będzie można płynnie przygotować się do wdrożenia nowego prawa zamówień publicznych.

Przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Prokuratorii Generalnej RP, Krajowej Izby Odwoławczej oraz Urzędu Zamówień Publicznych przedstawili nowe przepisy, zwracając uwagę na najważniejsze zmiany, jakie nastąpią w procedurach udzielania zamówień publicznych po wejściu w życie ustawy - czyli od stycznia 2021 roku.

Dzisiejsze spotkanie jest drugim z cyklu warsztatów i konferencji, które będą organizowane w całym kraju dla uczestników rynku zamówień publicznych.

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 12.12.2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 10.01.2020 - 12:12