Konferencja o Pracowniczych Planach Kapitałowych

Treść archiwalna

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu zainaugurowano dziś konferencję poświęconą Pracowniczym Planom Kapitałowym. W spotkaniu udział wziął wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju Portal PPK Robert Zapotoczny oraz wiceprezes zarządu PFR Bartosz Marczuk.

W związku ze zbliżającym się terminem wdrożenia PPK, który zaplanowano na 1 lipca 2019 roku, Polski Fundusz Rozwoju oraz spółka PFR Portal PPK, odpowiedzialna za portal www.mojePPK.pl – główne źródło informacji na temat sytemu, w partnerstwie z wojewodą wielkopolskim zorganizowało konferencję poświęconą ogólnym założeniom nowej ustawy oraz praktycznym aspektom wprowadzenia pracowniczych planów w przedsiębiorstwie.

Podczas dzisiejszej konferencji pracodawcy mieli okazję zapoznać się ze sposobem funkcjonowania PPK, terminami i warunkami wdrożenia programu. Konferencja pozwoliła także dostarczyć informacje niezbędne do podpisania umów.

1 stycznia 2019 roku weszła w życie ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK), realizowana w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Wprowadza ona dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania. Do programu może przystąpić każda osoba zatrudniona, która podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym. Oszczędności tworzone będą wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo.

Pierwsza tura „wejścia do systemu” dotyczy największych pracodawców, zatrudniających 250 osób lub więcej i odbędzie się już 1 lipca br.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 17.04.2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 11.05.2019 - 07:43