Konkurs Nadziei Olimpijskich

Treść archiwalna

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkiego w Poznaniu, z udziałem wojewody Piotra Florka, Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki podsumował XLIV Konkurs Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna za 2014 rok.

Konkurs im. Karola Hoffmanna to jedyny tego typu ranking w kraju. Powstaje na podstawie wyników uzyskanych w zawodach różnego szczebla, na punkty przeliczane jest także reprezentowanie kraju oraz postępy młodych lekkoatletów. Dotychczasowymi zwycięzcami konkursu są byli i aktualni mistrzowie Polski oraz reprezentanci kraju na mistrzostwach Europy, świata oraz igrzyskach olimpijskich: Ewa Kasprzyk, Marek Popa, Joanna Gabryelewicz, Szymon Ziółkowski, Żaneta Glanc i wielu innych. W tym roku wyróżnienia odebrało 80 młodych sportowców i 10 trenerów.
 
Na terenie Wielkopolski znajduje się 21 pełnowymiarowych obiektów umożliwiających uprawianie lekkiej atletyki (400 m bieżni), 28 niepełnowymiarowych (200-300 m bieżni) oraz 42 obiekty szkolne (bieżnia od 80-100 m).
 
Patron konkursu – Karol Hoffmann urodził się w 1913 roku w Orliczku, w powiecie szamotulskim. Reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich w 1936 roku w Berlinie w skoku wzwyż. W pamięci wielu osób pozostał jako twórca i propagator gimnastyki porannej w Polskim Radiu. Wybitny trener w Warcie Poznań i AZS Poznań, działacz sportowy, wychowawca młodzieży i wykładowca Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Po jego śmierci w 1971 roku zainicjowano plebiscyt, który następnie przerodził się w konkurs promujący najlepszych młodych lekkoatletów i trenerów.

zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 23.01.2015
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58