Kordelas dla Komendanta Straży Łowieckiej

Treść archiwalna

Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Łowieckiej w Poznaniu Stefan Wojciechowski uhonorowany został Kordelasem Leśnika Polskiego - najwyższym w branży leśnej wyróżnieniem przyznawanym przez Dyrekcję Lasów Państwowych. Nadanie wyróżnienia jest, jak podkreślił dyrektor RDLP w Poznaniu Piotr Grygier, wyrazem uznania szczególnych zasług Komendanta Wojewódzkiego PSŁ dla rozwoju Lasów Państwowych i gospodarki leśnej.

Uroczystość odbyła się w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym Lasów Państwowych w Puszczykowie, podczas narady poświęconej tematyce ochrony mienia i zwalczania szkodnictwa leśnego.

Przyznany Kordelas komendantowi Wojciechowskiemu jest szczególnym wyróżnieniem. Nieczęsto zdarza się bowiem, aby był nadawany osobom spoza środowiska leśników. Tradycja nadawania wyróżnienia Kordelasa Leśnika Polskiego nawiązuje do honorowej i paradnej broni noszonej przez leśników w okresie II RP. Od 1930 r był to stały element galowego umundurowania leśnika, a jego posiadanie od początku było świadectwem szczególnych zasług i aktywności społecznej właściciela.

zdjęciezdjęcie 

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 11.02.2015
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58