Laureaci konkursu Odyseja Umysłu

Treść archiwalna

Są młodzi, mają głowy pełne pomysłów, nie myślą standardowo, potrafią pracować w grupie - właśnie zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu Odyseja Umysłu. Uczniom z poznańskiej Dębinki pogratulował wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Mikołaj, Kacper, Wojtek, Lubek, Kuba, Ignacy i Tymek to uczniowie piątej klasy Społecznej Szkoły Podstawowej nr 3 Dębinka w Poznaniu. Swój wynalazek, maszynę do pomiaru…nietypowych zachowań, pokazali w Gdańsku na ogólnopolskim konkursie Odyseja Umysłu i zakwalifikowali się do finału w Stanach Zjednoczonych, który odbędzie się 22 maja na Uniwersytecie w Michigan. Będą rywalizować z ponad 800 najlepszymi drużynami z całego świata. - Wszystkim uczestnikom konkursu chciałbym złożyć gratulacje. Jesteście bohaterami, którzy w znakomity sposób rozwijają swoje talenty, poznają świat i grają w jednej drużynie. Życzę wam powodzenia w Stanach - mówił wicewojewoda.

Chłopcy do konkursu przygotowywali się od września ubiegłego roku. Uczyli się pracy w grupie, rozwiązywali różne problemy, podejmowali strategiczne decyzje, wykorzystywali swoją wiedzę. Opiekowały się nimi Anna Matyja-Bielska, nauczycielka filozofii oraz Agnieszka Kroll, ucząca historii - koordynatorki projektu, które twierdzą, że każdy problem to wyzwanie. I tego właśnie uczą swoich podopiecznych.

Odyseja Umysłu to międzynarodowy konkurs, w którym bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Celem projektu edukacyjnego jest rozwijanie zdolności kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów na wiele sposobów. W Polsce konkurs organizowany jest od 20 lat.

zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 26.04.2013
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58