Lekcja bez grypy

Treść archiwalna

O tym, co zrobić, by uniknąć ryzyka, związanego z zarażeniem wirusem AH1N1, wojewoda wielkopolski Piotr Florek i państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Andrzej Trybusz rozmawiali dziś podczas specjalnej lekcji z uczniami Szkoły Podstawowej nr 23 w Poznaniu. Piątoklasiści jako pierwsi zobaczyli spot, będący elementem kampanii "Stop grypie - zacznij od siebie".

Jak mówi wojewoda Florek, głównym celem trzydziestosekundowego filmu jest utrwalenie prostych zasad higieny, które mogą zniwelować w znaczący sposób szanse zachorowania na nowy typ grypy i grypę sezonową. Największe ryzyko zachorowania dotyczy właśnie was – dzieci do 15 roku życia. Sami możecie jednak je zmniejszyć.

Podczas lekcji, dzieci nie tylko dowiedziały się jak zahamować szerzenie się grypy, ale też sprawdziły swoją dotychczasową wiedzę.

Podstawowe zasady zwalczania Grypka – bohatera spotu – zamykają się w trzech prostych zasadach: częstym myciu rąk, unikaniu kontaktu z osobami chorymi i konsultowaniu się z lekarzem, gdy pojawią się objawy grypy. Od 25 grudnia spot emitowany będzie w poznańskim oddziale Telewizji Polskiej i krajowych kablówkach.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 21.12.2010
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59