Leśnictwo i łowiectwo - seminarium na UP

Treść archiwalna

„Lasy, leśnictwo a gospodarka łowiecka” to temat przewodni seminarium, które odbyło się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Gościem spotkania był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. W Auli Kolegium Rungego zjawiło się wielu ekspertów i naukowców.

W trakcie konferencji omawiano zagadnienia dotyczące leśnictwa i łowiectwa - porównywano rozwiązania prawne w Polsce i pozostałych krajach Unii Europejskiej. Rozmawiano o ochronie przyrody, selekcji drapieżników oraz szkodach w lasach i uprawach rolnych. Poruszono również kwestię handlu dziczyzną i etyczne aspekty polowań. - W Polsce łowiectwo źle się kojarzy, często zapominamy, że to myśliwi zwalczają kłusownictwo, dokarmiają zwierzęta i dbają o równowagę ekologiczną w lasach - mówił wicewojewoda Przemysław Pacia.

Polska jest jednym z najbardziej zalesionych krajów w Europie, żyje w nich wiele gatunków zwierząt. Na każdego mieszkańca naszego kraju przypada prawie 240 metrów kwadratowych lasu. Bardzo dobrze na tym tle wypada Wielkopolska. Jesteśmy na trzecim miejscu po województwach: mazowieckim i zachodniopomorskim. Mamy też bogate tradycje łowieckie.

Seminarium zostało zorganizowane przez Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych w Poznaniu i Pile, Polskie Towarzystwo Leśne oraz Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Poznaniu.
 

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 22.11.2012
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58