Liderzy małych ojczyzn

Treść archiwalna

Wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal wręczyła dziś odznaczenia państwowe. Zasłużeni mieszkańcy Wielkopolski zostali uhonorowani za aktywną działalność na rzecz lokalnych społeczności. Uroczystość połączona ze spotkaniem noworocznym odbyła się w Dymaczewie niedaleko Mosiny. Przybyli na nią między innymi parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele organizacji rolniczych oraz stowarzyszeń.

Wicewojewoda Dorota Kinal wręczyła Srebrne Krzyże Zasługi dwojgu społecznikom z naszego regionu. Podkreśliła, jak ważne są osoby, które działają na rzecz swoich małych ojczyzn. Pogratulowała sukcesu i życzyła dużo pozytywnej energii do dalszej pracy.

Stanisława Hoffa jest jedną z najbardziej aktywnych mieszkanek wsi Otusz, niedaleko Buku. To ona integruje lokalne środowisko. Od 50 lat przewodniczy tamtejszemu Kołu Gospodyń Wiejskich, które sama założyła. To jedno z prężniej działających kół w Wielkopolsce. Integruje lokalną społeczność, organizuje akcje społeczne, wspiera potrzebujących.

Równie duże zasługi dla lokalnej społeczności ma Józef Przybylski, który od 1982 roku pełni funkcję prezesa Kółka Rolniczego w Sulęcinku. Jest społecznikiem, który organizuje wiele akcji dla potrzebujących oraz aktywnym członkiem lokalnego chóru.

Uroczystość przygotował Poznański Okręgowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

zdjęciezdjęcie

Autor: Biuro prasowe
Data utworzenia: 19.01.2015
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58