Mały wolontariat na targach książki

Treść archiwalna

W trakcie XIII Poznańskich Spotkań Targowych - Książka dla dzieci i młodzieży oraz Targów Edukacyjnych szczególne miejsce znalazło stoisko "Małego wolontariatu", gdzie wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia wraz z wolontariuszami przygotowywał poduszki dla maluchów przebywających w szpitalach.

Mali pacjenci obdarowani zostaną kolorowymi poduszkami, które powstały w ramach akcji "Poducha dla malucha". Przy odwiedzonym przez pierwszą damę Annę Komorowską stanowisku haftowali je uczniowie z poznańskich i wielkopolskich szkół. W wyszywaniu wzorów pomagała im Celina Jankowska z Elbląga, która od dziesięciu lat przygotowuje poduszki i jest pomysłodawczynią akcji. Dotychczas spod jej rąk wyszło ponad dwa tysiące kolorowych podszewek na poduszki. Do piątkowego haftowania poduszek przyłączył się również wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. Na targach była też obecna Joanna Krzyżanek, znana autorka książek dla dzieci między innymi „Dobre uczynki”, wspierana przez maskotkę Cecylii Knedelek, w którą wcieliła się Magda, wolontariusza z poznańskiego Hospicjum Palium.

Projekt „Mały wolontariat”, którego pomysłodawcą jest wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku. Ma uczyć dzieci i młodzież wrażliwości oraz odpowiedzialności za otaczający nas świat. Dotychczas bierze w niej udział ponad sto szkół i przedszkoli z całej Polski. Projekt wspiera Grupa ENEA.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Biuro prasowe
Data utworzenia: 28.02.2014
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58