Mały Wolontariat obchodzi pierwsze urodziny

Treść archiwalna

Mija rok funkcjonowania skierowanego do dzieci i młodzieży programu „Mały Wolontariat”, którego organizatorem jest wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. Z tej okazji w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim gościło ponad 400 uczniów ze 120 placówek edukacyjnych w całym kraju, między innymi z Tomaszowa Mazowieckiego Kielc czy Ujazdu.

Spotkanie było okazją do podsumowania aktywności młodych wolontariuszy, ich dokonań oraz efektów zaangażowania, którzy w swojej działalności organizują spektakle dla seniorów, szyją lalki dla chorych dzieci, zbierają karmę dla zwierząt, dbają o przyrodę, pomagają słabszym uczniom w nauce. Te informacje przedstawione zostały podczas konferencji prasowej z udziałem wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci, partnerów akcji i dzieci.

Podczas urodzinowego spotkania uczniowie ze szkoły podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim przygotowali przedstawienie pod tytułem „Lokomotywa” na motywach wiersza Juliana Tuwima. Wolontariusze mogli też się spotkać z pisarką Joanną Krzyżanek, autorką książki „Dobre uczynki”, której bohaterką jest wolontariuszka - Cecylia Knedelek, a także dzięki połączeniu internetowemu goście otrzymali pozdrowienia od swoich rówieśników z Paryża. Z  wolontariuszami był także pies - ratownik Reks z Fundacji Irma.

Ostatnim projektem organizowanym przez wolontariuszy jest zbiórka ubrań i środków czystości dla Domu Samotnej Matki w Poznaniu. - Efekty zbiórki przeszły nasze  oczekiwania. Zebraliśmy kilka ton ubrań, pościeli, ręczników, środków czystości, zabawek. Część darów przekażemy powodzianom na Bałkanach - powiedział wicewojewoda Przemysław Pacia.

„Mały Wolontariat” to program uczący dzieci i młodzież wrażliwości społecznej, pomagania innym i odpowiedzialności za otaczający nas świat. To jeden z nielicznych tego typu programów edukacyjnych w Polsce. Dzieci pod opieką nauczycieli - koordynatorów wolontariatu - pomagają ludziom samotnym, chorym i biednym, dbają o zwierzęta i ekologię. W programie działa ponad cztery tysiące wolontariuszy, ich opiekunów, nauczycieli i rodziców.

zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Biuro Prasowe
Data utworzenia: 23.05.2014
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58