„Mam 6 lat”

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek spotkał się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu z laureatami konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat” podczas Wojewódzkiej Gali Finałowej.

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs „Mam 6 lat", skierowany do rad rodziców w szkołach i przedszkolach w marcu 2012 roku. Jego celem było upowszechnienie najciekawszych form aktywności rad rodziców umożliwiających przyjazną adaptację dzieci 6-letnich do edukacji szkolnej oraz wsparcie współpracy pomiędzy radami szkół i przedszkoli.

Konkurs składał się z dwóch modułów: „Sześciolatek w przyjaznej szkole” oraz „Przyjaźnie z przedszkola do szkoły”. W pierwszym module rady rodziców przedstawiły najciekawsze przykłady działań, które podjęła szkoła, by przygotować się do przyjęcia sześciolatków. W drugim module, przeznaczonym dla przedszkoli rodzice mieli okazję przedstawić współpracę między radami rodziców.

Kapituła Konkursu oceniła, nadesłane na wojewódzki etap konkursu, sprawozdania z realizowanych przez rady rodziców projektów. Szczególnie cenne były te, w których uczestniczyła cała społeczność szkolna lub przedszkolna oraz partnerzy ze środowiska pozarządowego, dzięki którym wzrosła świadomość potrzeby edukacji szkolnej sześciolatków.

Dyrektorzy szkół i przedszkoli wraz z przedstawicielami rad rodziców i rad pedagogicznych oraz sześciolatkami, którzy zgłosili swój udział w konkursie, zaproszeni zostali do udziału w Wojewódzkiej Gali Finałowej etapu regionalnego konkursu Ministra Edukacji Narodowej. Wszyscy uczestnicy gali otrzymali pamiątkowe tabliczki, a finaliści odebrali nagrody ufundowane przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Zwycięzcy konkursu wezmą udział w Ogólnopolskiej Gali Finałowej, która odbędzie się w poniedziałek 4 czerwca w Warszawie.

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 28.05.2012
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59