Medale za zasługi dla obronności kraju

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył dziś Srebrne i Brązowe Medale za zasługi dla obronności kraju oraz wyróżnienia za szczególne zaangażowanie i pracę przy opracowywaniu "Planu operacyjnego funkcjonowania województwa wielkopolskiego w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny".

Medalami za zasługi dla obronności kraju wyróżniane są osoby, które swoją pracą zawodową przyczyniły się do rozwoju i umocnienia systemu obronnego kraju oraz osiągnęły bardzo dobre wyniki w realizacji zadań obronnych.

W od 11 do 15 października tego roku czterdziestodwuosobowa komisja powołana przez Premiera, na czele której stał wiceminister MON Zbigniew Włosowicz, dokonała kontroli kompleksowej wykonywania zadań obronnych w województwie wielkopolskim. Kontroli podlegało 16 obszarów, między innymi tworzenie warunków do realizacji zadań obronnych, przygotowanie elementów systemu obronnego państwa, umożliwiające mobilizacyjne rozwinięcie Sił Zbrojnych RP czy planowanie i realizacja zadań gospodarczo-obronnych, obejmujące inwestycje obronne, przygotowania obronne przedsiębiorców i rezerwy państwowe. Kontroli poddano 107 jednostek organizacyjnych: od administracji publicznej szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, po przedsiębiorców realizujących zadania obronne. Na szczególne uznanie zasługiwało wyjątkowe przygotowanie gminy Czerwonak, która nie była objęta kontrolą, a była tylko wizytowana przez gen. Stanisława Rybaka.

zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 22.12.2010
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59