Miasto w rękach żaków

Treść archiwalna

- Kochani, przed zabawą zadzwońcie do mamy! - zachęcał studentów wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który jak co roku wziął udział w inauguracji Juwenaliów. Tradycyjnie także przedstawiciele żaków odebrali symboliczne klucze do miasta. Kilka tysięcy studentów, reprezentujących wszystkie poznańskie uczelnie, zebrało się na placu A. Mickiewicza, by w barwnym korowodzie przejść ulicami miasta na stadion AZS przy ul. Pułaskiego.

W korowodzie można było spotkać smerfy, pszczółkę Maję, która szukała Gucia, Koziołka Matołka, a nawet papieża. Studenci z Uniwersytetu Przyrodniczego przyjechali traktorem, inni na przerobionych wózkach z supermarketów. Bajecznie kolorowy, roześmiany tłum wieczorem dotarł na stadion, gdzie rozpoczął się koncert. Poza gwiazdami, występowały zespoły reprezentujące poszczególne uczelnie.

Studenckie imprezy potrwają do niedzieli. Największe wydarzenia odbywają się na stadionie AZS przy ul. Pułaskiego w Poznaniu. Wśród artystów pojawią się Strachy Na Lachy, Smolik, Abradab i wielu innych.

zdjęciezdjęcie

Zdjęcia: Maciej Męczyński - Życie Uniwersyteckie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 27.05.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59