Młodzi parlamentarzyści

Treść archiwalna

Wojewoda Piotr Florek zaprosił 42 posłanki i posłów z Wielkopolski, którzy 1 czerwca podczas XVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży zasiądą w sejmowych ławach. Wraz z wojewodą, na pytania młodych parlamentarzystów odpowiadali: Dariusz Lipiński, wieloletni poseł i Elżbieta Walkowiak, wielkopolski kurator oświaty.

Jeszcze przed wyjazdem do Warszawy, uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimanzjalnych opowiadali o tym, jak znaleźli się w gronie reprezentantów województwa wielkopolskiego. Dzieląc się wrażeniami, pytali wojewodę i posła o ich drogi zawodowe, zadania czy warunki pracy: tak w sejmie jak i w urzędzie wojewódzkim. – Pamiętajcie, by w życiu wyznaczać sobie cele i pracować nad ich realizacją. Takie działanie zawiedzie Was tam, gdzie chcielibyście być i osiągnąć to, o czym marzycie – mówił wojewoda, życząc uczniom udanych obrad w Warszawie.

Młodzi parlamentarzyści spotkają się z rówieśnikami z całego kraju podczas sesji organizowanej w tym roku pod hasłem „Szkoła demokracji”. W ramach projektu uczniowie przeprowadzili w swoich szkołach i miejscowościach debaty dotyczące szkolnych instytucji demokratycznych i ich funkcjonowania.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie
 

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 25.05.2012
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59