Młodzi parlamentarzyści

Treść archiwalna

Choć są jeszcze uczniami, 1 czerwca zasiądą w ławach poselskich. Tuż przed wyjazdem na Wiejską, 42 młodych posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży spotkało się dziś z posłanką Bożeną Szydłowską, wojewodą Piotrem Florkiem i wicekurator oświaty Hanną Rajcic-Mergler.

Posłowie i posłanki opowiadali o swoich oczekiwaniach związanych ze środowymi obradami oraz dzielili się uwagami dotyczącymi bieżącej polityki państwa. Pytali też wojewodę i panią posłankę o ich ścieżki kariery i obecne obowiązki. – Jestem przekonany, że warto zapamiętać wasze twarze i nazwiska – wkrótce to wy możecie piastować najwyższe urzędy – mówił wojewoda.

Młodzi parlamentarzyści uczestniczyć będą w XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, organizowanej w tym roku pod hasłem „Wolontariat na rzecz aktywności społecznej". Doroczne obrady organizowane są przez Kancelarię Sejmu we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Fundacją Projekt: Polska.

Celem projektu, w ramach którego efektem będzie podjęta w Dzień Dziecka uchwała, jest głównie rozpowszechnienie wśród młodych ludzi wiedzy o szansach jakie daje aktywność społeczna i wolontariat. 460 delegatów w całym kraju wybranych zostało spośród dwuosobowych zespołów uczniowskich, które w najciekawszy sposób zaprezentowały idee wolontariatu w lokalnej społeczności.
 

zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 30.05.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59