Młodzież z Trzemeszna u wojewody

Treść archiwalna

Dziś Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu odwiedziła grupa młodzieży z Trzemeszna. Podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego spotkali się z wojewodą wielkopolskim Piotrem Florkiem, odwiedzili Centrum Zarządzania Kryzysowego, a na końcu poznali zasady funkcjonowania numeru alarmowego 112.

Spotkanie z wojewodą było okazją do zapoznania się z zadaniami administracji rządowej w województwie. Wojewoda nakreślił najważniejsze obowiązki spoczywające na przedstawicielu rządu w terenie. - Bezpieczeństwo publiczne, nadzór prawny nad uchwałami i wydawanie paszportów - to tylko niektóre sprawy z jakimi możecie kojarzyć urząd wojewódzki - mówił wojewoda.

Przypomniał także postać marszałka sejmu i senatu Wojciecha Trąmpczyńskiego, którego 60. rocznica śmierci przypadła w ubiegłym roku. Ten mąż stanu, wybitny Wielkopolanin, uczęszczał do trzemeszeńskiego gimnazjum, jednego z najstarszych gimnazjów w Polsce.

Po spotkaniu z wojewodą i pamiątkowym zdjęciu w jego gabinecie, młodzież z Trzemeszna odwiedziła Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Tam dowiedziała się o pracy Centrum Zarządzania Kryzysowego, poznała w jaki sposób tworzone są bazy danych wykorzystywane w zdarzeniach kryzysowych i do czego służy defibrylator.

Końcowym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Powiadamiania Ratunkowego przy ul. Wiśniowej. Młodzież poznała zasady funkcjonowania numeru alarmowego 112 w województwie oraz pracę operatorów odbierających zgłoszenia. 

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęcie  

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 26.02.2014
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58