„Moja szkoła w Unii Europejskiej” - finał wojewódzki

Treść archiwalna

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim nagrodzono laureatów wojewódzkiego etapu X Ogólnopolskiego Konkursu „Moja szkoła w Unii Europejskiej” - edycja Akademia Młodego Dyplomaty. Podczas uroczystości, którą otworzył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, wręczono nagrody uczniom, którzy w najciekawszy sposób promowali wiedzę o Wspólnocie.  

Celem cyklicznego już projektu jest upowszechnianie wiedzy na temat Unii Europejskiej wśród uczniów i aktywizacja wokół aktualnych wydarzeń unijnych. Tegoroczna edycja w szczególny sposób skupia się na tematyce związanej z rolą służby dyplomatycznej. Uczniowie na podstawie materiałów zebranych z mediów, informatorów, spotkań i konferencji przygotowywali gazetki, prezentacje i opracowania na jeden z czterech tematów. Zadania dotyczyły głównie współpracy państw w ramach Grupy Wyszehradzkiej, w związku ze sprawowaniem przez Polskę od 1 lipca 2012 r. do 30 czerwca 2013 r. prezydencji w Grupie.

W pierwszym, wojewódzkim etapie konkursu nadesłane prace oceniła komisja powołana przez wielkopolskiego kuratora oświaty Elżbietę Walkowiak. Laureaci z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych odebrali nagrody przyznane przez Ministra Spraw Zagranicznych, wojewodę, marszałka województwa i wielkopolskiego kuratora oświaty. Pierwsze miejsca zajęły Joanna Trzcińska z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Koźminku, uczennica Żanety Marszałek-Trzebińskiej i Magdalena Dudek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie, przygotowana przez Annę Kubiszewską. Podczas uroczystego finału konkursu wystąpili też uczniowie Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu.

Prace zdobywczyń pierwszych miejsc zakwalifikowane zostały do etapu ogólnokrajowego, w którym główną nagrodą jest wizyta studyjna w wybranych stolicach państw Grupy Wyszehradzkiej.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 26.04.2013
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58