Nadanie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich Szkole Podstawowej w Cieszynie

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył w uroczystym nadaniu imienia Marii i Lecha Kaczyńskich Szkole Podstawowej w Cieszynie.

W uroczystościach udział wzięli również Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera, który odczytał list w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, a także Poseł na Sejm RP Witold Czarnecki, który odczytał list w imieniu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

W trakcie uroczystości wojewoda wielkopolski złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą Parę Prezydencką Marię i Lecha Kaczyńskich. W swoim wystąpieniu wojewoda odniósł się do dziedzictwa, które pozostawili po sobie Maria i Lech Kaczyńscy, podkreślając ich wkład w budowanie dostatniej i bezpiecznej Rzeczypospolitej. Wojewoda podziękował Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Cieszynie za formowanie i wychowywanie młodych ludzi w szacunku do historii, a także zwrócił uwagę, że wybrani przez szkolną wspólnotę Patroni powinni stanowić wzór dla kolejnych pokoleń.

Uroczyste nadanie Szkole Podstawowej w Cieszynie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich zwieńczyło ofiarną pracę wielu osób, poprzedzoną wydarzeniami, których celem było przedstawienie uczniom i mieszkańcom życia i dokonań Pary Prezydenckiej. Już od 2016 roku odbywały się spotkania poświęcone pamięci Marii i Lecha Kaczyńskich, konkursy wiedzy, wystawy, lekcje historii, a także wyjazdy do Warszawy i Krakowa śladami Pary Prezydenckiej.

Autor: Sebastian Antczak
Data utworzenia: 31.05.2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 18.06.2019 - 07:25