Nagrody dla laureatów konkursu Fundusz Naturalnej Energii

Treść archiwalna

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w uroczystym wręczeniu grantów, przyznawanych w ramach Konkursu Fundusz Naturalnej Energii, organizowanego przez Spółkę GAZ-SYSTEM S.A. W konkursie realizowanym na terenie 5 województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i podkarpackiego, mogły wziąć udział gminy, szkoły, instytucje pożytku publicznego oraz fundacje i stowarzyszenia.

- Konkursy, takie jak ten są dowodem, że ekologię można wypromować - mówiła wicewojewoda, gratulując zwycięzcom. - Cieszę się, że każdy z 5 wyróżnionych projektów w realny sposób przyczynia się do zachowania środowiska naturalnego. Laureaci konkursu otrzymali granty na sfinansowanie autorskich pomysłów na podtrzymanie lub ratowanie środowiska w ich najbliższym otoczeniu.

W tym roku w Wielkopolsce uznanie jury zdobyło 5 projektów:

  • „Zielona energia - zdrowi mieszkańcy”, złożony przez Szkołę Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kobylnicy,
  • „Nasza gmina z naturą trzyma!”, złożony przez Gminę Krobia,
  • „Czy nad Prosną i Garbaczem życie ekologicznie płynie?”, złożony przez Zespół Szkół w Żegocinie,
  • „Moda na zioła”, złożony przez Zespół Szkół w Otocznej,
  • „Przyroda wokół nas", złożony przez Stowarzyszenie „Rozwój i Edukacja" sołectwa Janków Przygodzki.

Wicewojewoda Marlena Maląg stoi obok przedstawiciela spółki Gazsystem, który wita gości.Wicewojewoda wręcza czek - nagrodę od Gazsystemu w Konkursie Funduszu Naturalnej Energii. Wicewojewoda ściska rękę i wręcza torebkę z upominkiem laureatce konkursu.Grupowe zdjęcie wszystkich laureatów konkursu.Uczennica z Zespołu Szkół w Otocznej trzyma dyplom dla jej szkoły od Gazsystemu.

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 17.02.2016
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 15.03.2016 - 14:50